top of page

Pigułko z arbuza ja nie chcę być "duZa", czyli obudź w sobie wewnętrzne dziecko


„Podczas gdy w dzieciach nie znajdziemy zbyt wiele dorosłości, w każdym dorosłym znajdziemy mnóstwo z dziecka” – Walt Disney

Nie tylko myśliciele, ale i psychologowie na całym świecie, podkreślają obecnie jak ważne są nasze doświadczenia z dzieciństwa. Coraz więcej osób zgadza się z tym, że przychodzimy na świat obdarzeni wielką energią, zdolnością twórczą, kreatywnością i wyobraźnią. Dorastając uczymy się jednak przestrzegać ogromnej ilości zasad i norm społecznych i dopasowywać do panujących standardów. Jednocześnie tłumimy w sobie wrodzony zachwyt nad światem i poczucie magii życia. Wewnętrzne dziecko ukryte zostaje głęboko pod powierzchnią skóry naszej osobowości.

Przypomnij sobie, jak to było kiedyś, kiedy było się dzieckiem. Odczuwało się świat tu i teraz, wszystko było intensywne. Nie umieliśmy dostosować się do ''odbiorcy''- byliśmy zawsze tacy sami, zawsze sobą, zawsze szczerzy w swoich reakcjach i uczuciach. Wszystko było zabawą, a pojęcia błędu dopiero nauczyła nas szkoła.

Wewnętrzne dziecko budzi się, kiedy jesteś szczery ze swoją naturą, i kiedy wsłuchujesz się w głos Intuicji. Zatem Pierwsza Najważniejsza rada to po prostu RÓB, CO KOCHASZ. Jak najczęściej.

Dbaj o siebie- jak o kogoś, kogo naprawdę kochasz. Przygotuj sobie pachnącą bąbelkową kąpiel, zrób ulubiony manicure.

Wróć do dziecięcych zabaw:

Koloruj- badania dowiodły, że podczas kolorowania właśnie nasz mózg zachowuje się tak, jak podczas medytacji. Znaczy to tyle, co usprawnienie naszej uważności, relaks, poprawienie stanu intuicji. Plus, kolorowanie pobudza kreatywność.

Poukładaj klocki albo domki z kart-okazuje się, że układanie klocków to trening dla mózgu. W ten sposób rozwijamy spostrzegawczość, która wpływa z kolei na tempo w jakim nabywamy nowe umiejętności. Klocki są więc pomocne gdy przed tobą cykl szkoleń i konieczność wchłonięcia nowej porcji wiedzy.

Spontanicznie przez życie- nawet jeśli pokłóciłaś się z mężem,to jeśli chcesz go przytulić...po prostu to zrób. Bez analiz, bez obmyślania. Just do it. Zaaplikuj tę zasadę do każdej sytuacji, w której wahasz się, czy zrobić coś, czego potrzebujesz, ale coś Ci w tym przeszkadza.

Pozwól sobie na pokazanie emocji- słabości, radości, smutku. Nie ukrywaj niczego przed sobą, to klucz do zrozumienia i do powrotu do Prawdziwego Ja. Dziecko wie, dlaczego jest smutne, nie usprawiedliwia się przed nikim, bo mu np. wstyd się przyznać.

Nie przestawaj marzyć- mierz wysoko, wszystko jest możliwe. Każdy dzień to nowy początek.

#dziecko #KredkaUczy #Wewnętrznyrozwój #wewnętrznedziecko